خاصیت نارگیل خشک

خاصیت نارگیل خشک نقش بسیار مهمی برای سلامتی بدن ایفا می‌کند. مصرف نارگیل خشک شده یا به شکل پودر شده آن، باید در برنامه غذایی افراد وجود داشته باشد.

نارگیل خشک، یکی از میوه‌های سالم و خوشمزه، در بین میوه‌ها است. نارگیل، دارای ارزش غذایی بسیار بالایی است. نارگیل خشک شده، نسبت به تازه آن، مصرف بیشتری را در بین افراد به خود اختصاص داده است.

خواص میوه خشک فوق‌العاده است، مصرف نارگیل خشک شده، مقادیر زیادی از ویتامین‌ها را در خود دارد.

خاصیت نارگیل خشک برای سلامتی

امروزه بسیاری از افراد از نارگیل خشک شده استفاده می‌کنند. کاربرد نارگیل خشک شده، بیشتر برای انواع نوشیدنی و همین طور بیشتر دسر‌ها به کار برده می‌شود. دسر‌های ایجاد شده با ساختار نارگیل خشک شده، طعم بسیار بی نظیری را به برای دسر به وجود می‌آورد.
طعم و خوشمزه بودن نارگیل برای دسر، باعث به وجود آمدن حالتی ارزشمند برای بدن می‌شود.

مقادیر موجود در نارگیل خشک شده شامل:

 • ویتامین ب 6
 • آهن
 • روی
 • مس
 • سلنیوم
 • منگنز

نارگیل، یکی از میوه‌های آبدار است. این میوه ساختار محکمی دارد. نارگیل، میزان رطوبت خود را با خشک شدن، کاملأ از دست می‌دهد. با از دست دادن میزان رطوبت موجود در نارگیل، بیشتر به شکل پودر شده از آن استفاده می‌شود.

پودر نارگیل، همواره در بسیاری از فروشگاه‌ها دیده می‌شود. البته نارگیل به صورت خشک شده، بیشتر به شکل اسلایس و قطعه بندی شده در مراکز فروش میوه خشک وجود دارد.

برش‌های ایجاد شده برای قطعات نارگیل، منجر به پودر نشدن آن‌ها است. البته پودر کردن قطعه‌های نارگیل، برای درست کردن شیرینی گزینه بسیار مفید و ایده آلی است.

پودر نارگیل، برای شیرینی نارگیلی، که یکی از معروف‌ترین نوع شیرینی است به کار برده می‌شود. ساختار شیرینی نارگیل، به شکل تمام شده از نارگیل به وجود آمده است.

خاصیت بهره‌مندی از نارگیل خشک برای سلامتی بدن شامل:

 • بالا بردن سلامت قلب و عروق
 • بالا بردن میزان سطح انرژی
 • رفع خشکی در پوست
 • از بین بردن علامت‌های کم خونی در بدن
 • بهبود بیماری گوارش
 • جلوگیری از پوکی استخوان
 • درمان چربی‌های موجود در شکم
 • جلوگیری از سرطان
 • تقویت سیستم ایمنی بدن

در ادامه هر یک از موارد فوق را بررسی خواهیم کرد.

دو عدد نارگیل تکه شده و پودر نارگیل ریخته بر روی زمین

1. سلامت قلب و عروق

یکی از نکات قابل توجه در بهره‌مندی از نارگیل خشک شده، حفظ سلامت قلب و عروق به کمک آن است. نارگیل خشک شده به میزان زیادی منجر به پایین آوردن سطح کلسترول در خون می‌شود.

چربی‌های سالم موجود در نارگیل خشک شده، باعث کم شدن میزان کلسترول مضر در بدن می‌شود. تقویت شریان‌ها و همین طور سلامت قلب، به کمک نارگیل خشک شده به وجود می‌آید.

2. افزایش انرژی

نارگیل خشک شده، برای بالا بردن میزان انرژی بسیار مناسب است. افزایش انرژی و چربی سوزی، دو فاکتور مهم برای افزایش انرژی در بدن انسان است.
از این نظر، مصرف نارگیل خشک، منجر به ایجاد سیری کاذب در بدن می‌شود. با وجود سیری کاذب در بدن افراد، تا چندین ساعت احساس سیری وصف ناپذیری برای افراد به وجود می‌آید.

احساس سیری، امکان مصرف وعده‌های غذایی دیگر برای افراد را به شدت کم می‌کند. از این رو، مصرف نارگیل خشک شده، برای کم کردن وزن گزینه بسیار ایده آلی است.

3. برطرف کردن خشکی پوست

یکی از نکات جالب برای برطرف کردن خشکی پوست، مصرف نارگیل خشک شده است. نارگیل خشک شده دارای مقادیر زیادی از چربی است. البته چربی و رطوبت موجود در نارگیل، باعث از بین رفتن خشکی در پوست می‌شود.

یکی از ویتامین‌های موجود در نارگیل، ویتامین ایی است. ویتامین ایی، برای بالا بردن سطح رطوبت پوست کمک می‌کند. در بیشتر کرم‌های مرطوب کننده از ویتامین ایی استفاده می‌شود.

اما به کار بردن ویتامین ایی، در کرم‌های مرطوب کننده به صورت شیمیایی است. البته مصرف نارگیل خشک شده برای پوست و رطوبت آن، به صورت طبیعی مفید برای رطوبت زایی برای پوست است. برای بالا بردن سطح جوانی و شادابی پوست، مصرف نارگیل خشک بسیار کارآمد است.

یک نارگیل بسته و یک نارگیل پاره شده و پودر نارگیل در داخل آن

4. درمان کم خونی

امروزه بسیاری از افراد، با کم خونی در ساختار بدنی خود رنج می‌برند. برای از بین بردن کم خونی، باید از نارگیل خشک شده استفاده کرد.
نارگیل خشک شده، از وارد شدن میزان زیادی از باکتری‌ها، ویروس و از بین بردن سرگیجه به شدت کاربردی است.

نارگیل خشک، دارای مقادیر زیادی از آهن است. نارگیل خشک، را به صورت وعده‌های روزانه در برنامه غذایی خود قرار دهید.

5. درمان مشکلات گوارشی

برای بهبود مشکلات گوارشی، مصرف نارگیل، خود یکی از بهترین مواد است. مصرف نارگیل خشک، برای درمان یبوست بسیار کاربردی است. یبوست یکی از بیماری‌های شایع روده‌ای است.

زمانی که روده با عدم عملکرد درست رو به رو شود بیماری یبوست نیز شکل می‌گیرد. نارگیل خشک شده، برای درمان بیماری یبوست کارآمد و مناسب است.

6. درمان پوکی استخوان

برای درمان پوکی استخوان، مصرف نارگیل خشک شده توصیه می‌شود. نارگیل خشک شده، با دارا بودن مقادیر زیادی از مواد معدنی در خود و وجود کلسیم موجود در آن، برای از بین بردن آرتروز در مفاصل کارآمد است.

7. خاصیت نارگیل خشک شده برای سطح عملکرد مغز

یکی از ارکان مهم برای روند رشد و کارکرد مغز انسان، مصرف نارگیل خشک شده است. به کار بردن نارگیل خشک، از بروز بیماری‌های مغزی در انسان جلوگیری می‌کند.
یکی از بیماری‌های مغزی شایع در انسان، آلزایمر است. آلزایمر، نوعی فراموشی، که با توجه به عملکرد نادرست مغز به وجود می‌آید.

8. درمان چربی شکم

در رابطه با خاصیت شگفت انگیز، نارگیل خشک و درمان چربی شکم، ابتدا باید آن را به شکل روزانه مورد مصرف قرار داد. مصرف روزانه نارگیل خشک، منجر به آب کردن چربی‌ها در شکم می‌شود.
چربی‌های دور شکم و دور کمر به راحتی با مصرف نارگیل خشک امکان دارد. نارگیل خشک شده، به صورت روزانه باید به میزان دویست گرم، مصرف شود.

9. جلوگیری از سرطان با نارگیل خشک

نارگیل خشک، از بیماری‌هایی نظیر سرطان، جلوگیری می‌کند. نارگیل خشک، منجر به از بین بردن سلول‌های سرطانی از جمله پروستات و روده می‌شود.

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *