تاثیر آلبالو خشک

یکی از میوه‌های خوشمزه‌ای که غالبا بیشتر افراد با آن خاطرات زیادی در دوران کودکی خود دارند آلبالو است. آلبالو یکی از میوه‌های ترش مزه و بسیار خوشمزه‌ای است که از دسته میوه‌های قرمز رنگ می‌باشد.
این میوه دارای خاصیت‌های زیادی است که برای سلامتی و ایمنی بدن بسیار مفید می‌باشد. قرمز بودن این میوه خود فاکتوری برای افرادی است که از بیماری‌هایی مانند کم خونی رنج می‌برند بنابراین به کار بردن میوه آلبالو یکی از مفید‌ترین میوه‌ها برای درمان کم خونی می‌باشد. در اصل میوه‌های قرمز رنگ دارای فواید زیادی برای درمان کم خونی هستند. علاوه بر خود آلبالو، تاثیر آلبالو خشک بر روی سیستم ایمنی بدن فوق‌العاده است.

آلبالو خشک در کشور‌های اروپایی

یکی از کشور‌هایی که از آلبالو به شکل گسترده‌ای بهره‌مند می‌شود کشور ایالات متحده است این کشور روزی را نیز به عنوان روز آلبالو در کشور خود دارد که در آن روز جشن باشکوهی برگزار می‌شود.
در آمریکا روز ملی آلبالو یکی از مفرح‌ترین روز‌هایی است که مردمان این سرزمین به جشن و پایکوبی می‌پردازند. آلبالو دارای طعم ترش و شیرین و همین طور آبدار و گوشتی است به همین خاطر آن را به صورت‌های متفاوت دیگری نیز می‌توان مورد استفاده قرار داد.

موارد بهره‌مندی از آلبالو

 1. شربت آلبالو
 2. آب آلبالو
 3. آلبالو خشک شده
 4. آلبالو فریز شده
 5. مربا آلبالو

بنابراین حالت‌های متفاوتی برای بهره بردن از آلبالو به سبک‌های متفاوتی وجود دارد، برای همین مصرف آلبالو خود یکی از لذت بخش‌ترین خوراکی‌هایی است که می‌توان از آن در تمامی دوران بهره برد. موارد استفاده از آلبالو خشک شده بسیار زیاد است و در غذاها و کیک‌ها از آن استفاده می‌شود. البته میوه آلبالو مناسب برای فصل تابستان است و در این فصل نیز از میوه آلبالو به تازگی استفاده می‌شود اما می‌توان آن را به صورت‌های دیگری نیز مصرف کرد.

آلبالو خشک و مزیت‌های آن برای بدن

یکی از حالت‌هایی که برای آلبالو در نظر گرفته می‌شود خشک شده آن است به همین خاطر به راحتی می‌توان آن را در فصل‌های سرد سال که دیگر اثری از میوه تازه آلبالو وجود ندارد به کار برد و مزیت‌های آن برای بدن بهره‌مند شد. حتی از آلبالو خشک برای رژیم غذایی به کار برده می‌شود و خاصیت‌های زیادی را در خود خواهد داشت که به شکل مطلوبی قابل به مصرف خواهد بود.

آلبالو خشک

خاصیت آلبالو خشک

 • آنتی اکسیدان
 • ضد التهاب و تسکین دهنده
 • بهبود بی خوابی
 • شامل مواد مغذی
 • کاهش کلسترول
 • تقویت سیستم ایمنی بدن
 • کاهش قند خون

یکی از نکات مهمی که در رابطه با آلبالو باید در نظر داشت میزان آنتی اکسیدانی است که در آلبالو نهفته است. برای همین فرصت را از دست ندهید و از بهترین مراکز فروش میوه خشک در شهر خود آلبالو خشک را خریداری کنید.
آنتی اکسیدان در بدن می‌تواند برای جلوگیری از رادیکال‌های آزاد که در بدن باعث ایجاد واکنش‌های بدی می‌شوند خواهد شد و جلوی آن‌ها را خواهد گرفت.
رادیکال‌های آزاد به سلول‌های بدن آسیب‌های زیاد و جدی را وارد می‌سازند به همین خاطر باید این مطلب را در نظر داشت که خوردن آلبالو می‌تواند از به وجود آمدن این اتفاقات در داخل بدن جلوگیری به عمل آورد. آلبالو خشک شده نیز به عنوان یکی از میوه‌های خشک پرمصرف خاصیت آنتی اکسیدانی را در خود دارد و با خشک شدن آن مواد مغذی و خاصیت‌های فوق العاده‌ای که در آن وجود دارد از بین نخواهد رفت.
همان طور که به خاصیت‌هایی که در آلبالو وجود دارد اشاره شد یکی از حالت‌های دیگری که برای آلبالو وجود دارد میزان آنتی اکسیدان است که باعث می‌شود از بروز درد و التهابات در بدن جلوگیری کند. بنابراین خاصیت آنتی اکسیدان به صورتی است که می‌تواند تمامی فاکتور‌های لازم را برای بدن داشته باشد و مصرف آن خالی از لطف نیست حتی اگر همه روزه از آن استفاده نمی‌شود. آلبالو خشک یک میان وعده‌‌ی مغذی برای همه‌ی افراد با سنین مختلف است.

آلبالو خشک

خواب خود را با آلبالو خشک تضمین کنید

یکی از فاکتور‌های دیگری که برای میوه آلبالو وجود دارد ایجاد خوابی عمیق در افرادی است که از بی خوابی رنج می‌برند. یکی از علت‌هایی که افراد با خوردن آلبالو آن هم به صورت خشک شده، بی خوابی خود را درمان می‌کنند وجود ماده غذایی در داخل آلبالو است که با نام ملاتونین است.
این منبع غذایی به راحتی می‌تواند هورمون‌های بدن را در راستای خوابی عمیق و مناسب پیش ببرد.
البته ملاتونین یکی از منابعی است که امکان دارد در اثر عوامل محیطی و همین طور بیماری‌هایی که در بدن ایجاد می‌شود از بین برود و سطح کیفی خواب را برای افراد کاهش دهد. بنابراین این ماده در بدن بسیار حساس است و در برابر بیماری، توانایی زیادی برای مقاومت نخواهد داشت به همین خاطر باید این مطلب را یادآور شد که خوردن آلبالو خشک می‌تواند تاثیر زیادی را بر روی بدن داشته باشد و تمامی بی خوابی‌هایی را که در بدن به صورت هورمونی و در کمبود ملاتونین ایجاد شده است را از بین ببرد. بنابراین برای بهره‌مندی از خواب خوب و مناسب باید از آلبالو در هر شکلی استفاده کرد. آلبالو خشک منابع بسیار زیادی را در خود ذخیره دارد که برای بدن بسیار مفید هستند این نوع از منابع شامل:

 • فیبر
 • پتاسیم
 • مس
 • پروتئین
 • آهن
 • کربوهیدرات

آلبالو به خاطر این که دارای مزه ترش و شیرینی است که به نوعی به آن ملس گفته می‌شود و در بیشتر موارد مزه ترشی آن بیشتر از شیرین بودن آن است به همین خاطر قند کمی را در خود دارد در اصل میزان قند بسیار پایین است و حتی برای افرادی که دیابتی هستند پیشنهاد می‌شود که از آلبالو خشک به شکل موثری استفاده کنند زیرا میزان قند بسیار کمی را در خود دارد.
در مصرف آلبالو خشک نباید زیاده روی کرد زیرا برای افرادی که قند خون پایینی دارند مناسب نخواهد بود زیرا با کاهش قند خون بدن می‌شود و مشکلات زیادی را برای بدن ایجاد خواهد کرد.
در هر صورت مصرف استاندارد این میوه می‌تواند برای بدن مفید باشد حتی برای افرادی که قند خون پایینی دارند.
آلبالو برای سیستم ایمنی بدن بسیار مفید است و به کمک ویتامین‌هایی که در خود دارد در برابر بسیاری از بیماری‌ها مقاوم است و بدن به پشتیبانی این میوه بسیار نیاز دارد زیرا ویتامین‌های زیادی را در خود دارد.

ویتامین موجود در آلبالو خشک

 • ویتامین E
 • ویتامین A
 • ویتامین C

ویتامین‌هایی که در آلبالو خشک وجود دارد برای سیستم ایمنی بدن بسیار مفید است و سلامت بدن را در برابر برخی از بیماری‌ها تضمین می‌کند به همین خاطر است که مصرف آلبالو مخصوصا آلبالو خشک در رژیم غذایی افراد به شدت توصیه شده است.

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *