لیمو ترش در کاسه

فواید لیمو ترش خشک برای از بین بردن بیماری‌هایی نظیر نقرس و رماتیسم کارآمد است. همواره از لیمو ترش اسلایسی خشک به شکل‌های گوناگونی استفاده شده است.

یکی از قابلیت‌های دیگر برای بهره‌مندی از لیمو ترش، مصرف آن به شکل خشک شده است. مصرف لیمو ترش خشک شده، برای بهبود وضعیت سلامتی بدن بسیار مناسب است. لیمو خشک شده، دارای مقدار زیادی از اسید سیتریک است.

اسید سیتریک، برای بالا بردن طعم ترش و مزه بی نظیر برای آن اثربخش است. برای به دست آوردن لیمو ترش خشک، ابتدا باید لیمو ترش را به قطعات کوچک‌تری برش داد. با انجام دادن برش‌های کوچک برای لیمو ترش، به میزان زیادی رطوبت و ضخامت موجود در آن کاسته می‌شود.

البته برای خشک کردن لیمو ترش خشک، ابتدا باید آن را با ضخامت‌های گوناگونی برش داد. البته برش با ضخامت‌های گوناگون برای لیمو ترش، برای به دست آوردن طعم بهتر آن کارساز است. همچنین می‌توانید به صورت آماده لیمو ترش شده را از مراکز فروش میوه خشک تهیه کنید.

فواید لیمو ترش خشک

ویژگی لیمو ترش خشک شده برای بدن، دارا بودن مقادیر زیادی از ویتامین سی در داخل ساختار لیمو است. ویتامین سی، یکی از بهترین گزینه‌های قابل ملاحظه برای از بین بردن بیماری و بالا بردن سیستم ایمنی بدن در برابر آن است. دارا بودن میزان زیادی از کلسیم و همین طور اسید فولیک در لیمو خشک شده، آن را نسبت به میوه‌های خشک شده دیگر متمایز می‌کند.

از جمله مواد مغذی و ویتامین‌های موجود در لیمو خشک شده شامل:

 • کلسیم
 • فسفر
 • اسید فولیک
 • نیاسین
 • ویتامین آ
 • کربوهیدرات
 • پروتئین
 • پکتین

پکتین چیست؟

یکی از ماده‌های مفید در لیمو خشک شده، وجود پکتین در ساختار آن است. پکتین، یک ماده به شکل فیبر محلول است. این فیبر محلول در چربی برای کاهش قند و چربی خون، بسیار کارساز و موثر است. لیمو خشک شده، دارای چربی اندکی در ساختار خود است. بنابراین برای افرادی که دارای چاقی مفرط و یا چربی قند خون می‌باشند مصرف لیمو ترش خشک بسیار توصیه می‌شود.

لیمو ترش در کاسه

1. مراقبت از دستگاه گوارش

یکی از بیماری‌های گوارشی برای بدن انسان، یبوست و سوء‌هاضمه است. برای برطرف کردن این دو نوع بیماری، ابتدا باید مصرف لیمو ترش را به شکل روزانه در برنامه غذایی خود قرار داد.

خواص لیمو‌ ترش خشک برای افزایش میزان بزاق دهان نیز کارساز است. با افزایش بزاق دهان با مصرف لیمو ترش خشک شده، آنزیم‌های آسان کننده برای قسمت دستگاه گوارش به وجود می‌آید. در این قسمت، لیمو ترش خشک شده میزان اسید‌های موجود در دستگاه گوارش را افزایش می‌دهد.

برای از بین بردن اسهال، مصرف لیمو ترش خشک شده، گزینه بسیار مناسبی است. یکی از دلایل بهره‌مندی از لیمو ترش خشک شده برای از بین بردن بیماری اسهال، وجود پتاسیم بسیار بالا در آن است.

2. لیمو ترش خشک شده و جلوگیری از سنگ کلیه

به وجود آمدن سنگ کلیه در بدن انسان، به دلیل جمع شدن میزان زیادی از کلسیم در بدن است. البته سنگ کلیه به شکل خود به خودی با مصرف مایعات از قسمت مثانه خارج می‌شود. سنگ کلیه، یکی از بیماری‌های بسیار دردناک برای انسان بشمار می‌آید. برای از بین بردن سنگ کلیه، مصرف لیمو ترش خشک شده، توصیه شده است.

3. لیمو ترش خشک شده پر از ویتامین سی است

برای افرادی که به دنبال خوراکی‌های دارای ویتامین سی هستند توصیه شده که از لیمو ترش خشک شده استفاده کنند. لیمو ترش خشک شده، دارای میزان زیادی از ویتامین سی است. ویتامین سی، نقش بسیار مهمی را برای ساختار بدن ایفا می‌کند.

البته ویتامین سی در لیمو ترش تازه، بیشتر محلول در آب آن است. بنابراین با خشک کردن لیمو ترش، به سادگی می‌توان تمامی ویتامین سی موجود در آن را به شکل ایده آلی ذخیره سازی کرد. مصرف روزانه لیمو ترش، یکی از گزینه‌های ایده آل برای جذب این ویتامین برای بدن است.

انواع لیمو ترش

4. جلوگیری از پیری زودرس پوست

بسیاری از افراد تمایل دیده شدن چروک بیش از اندازه را در پوست خود ندارند. بنابراین برای جلوگیری از نشانه‌های پیری زودرس در پوست، ابتدا باید مقادیر زیادی از ویتامین سی و آ را در بدن افزایش داد. برای این کار، مصرف لیمو ترش خشک شده، یک گزینه ایده آل است. لیمو ترش خشک شده، روند پیری زود رس را برای پوست کاهش می‌دهد.

ویتامین‌های آ و سی در داخل لیمو ترش خشک شده، منجر به ایجاد پروتئین در بدن می‌شوند. پروتئین ایجاد شده در بدن، برای تشکیل کلاژن پوست بسیار کارساز و مفید است. کلاژن مراقبت بی نظیری را برای رگ‌های خونی به ارمغان می‌آورد. البته کلاژن سازی پوست، روند پیری را کاهش داده و به افزایش طراوت پوست کمک زیادی می‌کند.

5. سلامت قلب به کمک لیمو ترش خشک شده

بیماری‌های قلبی، یکی از انواع بیماری و تهدیدی برای پایان زندگی افراد است. با مصرف لیمو ترش خشک شده، بروز بسیاری از بیماری‌های قلبی و عروقی را در بدن کاهش داد. پتاسیم موجود در لیمو ترش خشک شده، برای جلوگیری از حملات قلبی، بیار ایده آل است. دارا بودن میزان زیادی از آنتی اکسیدان برای لیمو ترش خشک شده،برای از بین بردن التهابات عضلانی و تحمل کردن فشار مناسب است.

6. سلامت استخوان و مفاصل با لیمو ترش خشک

یکی از خاصیت‌های دیگر برای لیمو ترش خشک شده، مصرف آن برای بهبود سلامت مفاصل و استخوان‌ها است. البته دارا بودن میزان زیادی از کلسیم و همین طور ویتامین سی، برای بهبود استخوان و کاهش استرس در بدن بسیار مناسب است.

بیماری‌هایی که با مصرف لیمو ترش خشک شده می‌توان از بروز آن‌ها در بدن در امان بود شامل:

 • پوکی استخوان
 • آرتریت
 • روماتوئید
 • روماتیسم

7. ویژگی لیمو ترش خشک برای شستشو دهان

فاکتور دیگر برای مصرف لیمو ترش خشک شده، برای از بین بردن باکتری‌های موجود در دهان است. با تجمع باکتری‌ها در دهان، انواع بیماری‌ها در بدن به وجود می‌آید. بنابراین برای از بین بردن باکتری‌های موجود در دهان و جلوگیری از تجمع آن‌ها در دهان، مصرف لیمو ترش خشک شده گزینه بسیار ایده آلی است.

لیمو ترش خشک شده در دهان نگه دارید یا این که به آرامی آن را بجوید. به این شکل، به سادگی دهان خود را نیز تمیز نگه داشته‌اید. برای از بین بردن صد در صدی باکتری‌های موجود در دهان، می‌توان لیمو ترش را به صورت آبدار نیز مصرف کرد. با مصرف لیمو ترش تازه و یا آب آن، به شکل قرقره کردن در دهان، باکتری‌های دهانی از بین می‌روند.

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *