آناناس خشک

آناناس یکی از میوه‌های مرغوبی است که میزان آب زیادی را به خود اختصاص نمی‌دهد در اصل میزان گوشتی و سفت بودن آن نسبت به سایر میوه‌ها بیشتر خواهد بود. یکی از نکاتی که در رابطه با خواص آناناس می‌توان بیان کرد میزان از دست رفتن آن‌ها در اثر خشک شدن است.
تنها میوه‌ای که در اثر خشک شدن مقداری از مواد مغذی خود را از دست می‌دهد آناناس است.
یکی از ویتامین‌های مفیدی که از آناناس در هنگام خشک شدن از دست می‌رود ویتامین C خواهد بود. برخی از ویتامین‌های دیگر که در آب موجود در آناناس قرار دارند در هنگام خشک شدن 50 درصد از خاصیت آن را از دست می‌دهد.

ویتامین‌هایی که بعد از خشک شدن آناناس کاهش می‌یابد:

  1. پتاسیم
  2. کلسیم

یکی از نکاتی که برای میوه آناناس باید در نظر داشت میزان قندی است که برای این میوه وجود دارد آناناس یکی از شیرین‌ترین میوه‌هایی است که دارای قند بسیار زیادی است.
بنابراین در زمان خشک شدن آناناس قند موجود در آن به شدت جذب آناناس خواهد شد و به هیچ عنوان از قند موجود در آناناس کاسته نمی‌شود.
بنابراین یکی از میوه‌های خشک شده شیرین آناناس خواهد بود که قند آن به شکل طبیعی است و ضرری برای بدن نخواهد داشت.
افرادی که قند طبیعی بدن آن‌ها به شدت کم است می‌توانند از آناناس برای رسیدن به قند طبیعی مطلوب بهره‌‌‌مند شوند.
درصد چربی برای میوه‌های خشک صفر است و مصرف آن‌ها نمی‌تواند مشکلی در اضافه وزن افراد ایجاد کند به همین خاطر مصرف آناناس می‌تواند برای افرادی که دارای رژیم‌های سخت و طاقت فرسایی هستند، مناسب باشد زیرا انرژی موجود در بدن آن‌ها را به راحتی تامین می‌کند. قیمت میوه خشک آناناس مناسب است و اکثر فروشگاه‌های فروش میوه خشک این محصول را به صورت عمده و یا بسته بندی شده می‌فروشند.

آناناس خشکدر اصل آناناس می‌تواند به عنوان یک میان وعده مناسب برای افرادی باشد که از رژیم بسیار درست و مطلوبی بهره می‌برند و گاهی اوقات در اثر رژیم‌های طولانی قند بدن افت می‌کند.
برای این که از قند‌های مصنوعی و مضر استفاده نشود می‌توان از قند‌های طبیعیی در میوه خشک بهره برد.

  • نکته

زمانی که از آناناس استفاده می‌شود میزان شکری که برای آن در نظر گرفته می‌شود بسیار متفاوت خواهد بود در اصل باید این مطلب را مورد بررسی قرار داد که خود آناناس به صورت خشک شده آن دارای قند زیادی است با این حال دانه‌های ریز شکر هم بر قند آناناس اضافه خواهد کرد.
افرادی که دارای بیماری دیابت هستند نباید از میوه آناناس چه به صورت خشک شده و چه به صورت طبیعی استفاده کنند زیرا باعث می‌شود که میزان قند خون آن‌ها افزایش پیدا کند و مشکلات زیادی را برای افراد دیابتی ایجاد خواهد کرد.

خاصیت آناناس خشک

  • برطرف کردن پوکی استخوان
  • کاهش تراکم استخوان
  • کاهش کمبود آب بدن
  • جلوگیری از پیری زودرس
  • سالم ماندن بدن با آنتی اکسیدان موجود در آناناس
  • منگنز موجود در آناناس

یکی از توصیه‌هایی که پزشکان به افراد در رابطه با خوردن آناناس دارند به این شکل است که بتوانند روزانه 3 میلی گرم از آن را مصرف کنند زیرا کمک زیادی به رشد استخوان‌ها خواهد داشت و باعث ترمیم بافت‌های همبند بدن خواهد شد.
خوردن آناناس به صورت روزانه می‌تواند ویتامین‌های مورد نیاز بدن را در حدود 50 درصد تامین کند.

  • نکته:

یکی از نکاتی که در رابطه با مصرف آناناس باید در نظر داشت به کار نبردن مواد صنعتی و مصنوعی در میوه آناناس به صورت خشک شده است.
یکی از موادی که به صورت مصنوعی به آناناس اضافه می‌شود میزان شکری است که برای آن در نظر گرفته می‌شود.
دانه‌های شکر بر روی آناناس از میزان خاصیت آن می‌کاهد و درصد قند آناناس را نیز افزایش می‌دهد به همین خاطر در زمان بهره‌مندی از آناناس باید از آناناس خشک شده ساده استفاده کرد که هیچگونه دانه شکری بر روی آن قرار داده نشده باشد.

آناناس خشک

برای مصرف آناناس باید از ترکیبات دیگری استفاده کرد یکی از ترکیباتی که با آناناس خشک شده می‌تواند همراه باشد مصرف دانه‌های روغنی سالم و طبیعی و انواع مغزیجات است.
در اصل زمانی که ترکیبات طبیعی به همراه آناناس می‌آیند میزان شیرینی که در آناناس وجود دارد به شدت کم می‌ شود و ترکیب چند مزه‌ای را در خود به وجود می‌آورد.
ترکیب آجیل و دانه‌های خشک مغذی به همراه آناناس باعث می‌شود که بدن بتواند مواد مغذی را که در میوه وجود دارد را به راحتی دریافت کند و یکی از موادی که به راحتی با این ترکیب جذب بدن می‌شود بتاکاروتن است که برای بدن بسیار مفید است.
بتاکاروتن در میوه وجود دارد و آناناس یکی از میوه‌هایی است که می‌تواند بتاکاروتن را در خود داشته باشد.
آناناس میوه مقوی و در عین حال پر خاصیتی است که نباید از آن گذشت منتهی نکته‌ای که در رابطه با مصرف آن باید دقت زیادی را به خرج داد میزان قندی است که در آن موجود می‌باشد.
قند موجود در آناناس بسیار زیاد است و برای افرادی که با کمبود انرژی رو به رو می‌شوند مناسب خواهد بود که بتوانند از آناناس بهره‌‌‌مند شوند.
البته میوه آناناس یکی از میوه‌هایی است که به ندرت در بازار وجود دارد و در زمان‌های خاصی می‌توان به آن دسترسی داشت حداقل در ایران به این شکل خواهد بود.
بنابراین برای این که بتوان به صورت روزانه از این میوه بهره‌‌‌مند شد باید از میوه خشک آن استفاده کرد هم می‌توان مدت زمان بیشتری از آن نگهداری کرد و هم این که در تمام فصول سال به راحتی در دسترس قرار می‌گیرد.
خشک کردن آناناس فرایند بسیار ساده‌ای است و نسبت به سایر میوه‌های دیگر به راحتی خشک می‌شود در اصل باید این نکته را مورد بررسی قرار داد که میوه‌هایی نظیر آناناس زمان کمتری برای خشک شدن نیاز دارند.
بنابراین به روش‌های سنتی نیز می‌توان این میوه را خشک کرد زیرا میزان آب بسیار کمی را در خود دارند.
با وجود این برای خشک کردن میوه آناناس نیازی به دستگاه‌های خاصی نیست. میزان آب موجود در آناناس بسیار کم است و خشک شدن آن راحت‌تر صورت می‌گیرد.
آناناس خشک شده را می‌توان به صورت قطعه قطعه درآورد اندازه‌هایی که برای قطعه‌های آناناس به دست می‌آید به صورت سلیقه‌ای خواهد بود.
یکی از کار‌هایی که برای میوه خشک انجام شده است ترکیب آن با آجیل است یک ترکیب لذت بخش و پرانرژی که برای بدن بسیار مفید است.

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *