آلو شابلون خشک

بحث میوه‌های خشک در اکثر موارد با خاطرات دوران کودکی ما عجین شده است. مخصوصا میوه‌های خشکی که مزه‌ای ترش داشتند. یکی از این میوه‌ها آلو شابلون خشک اسلایس است که طعمی ترش دارد و اندازه‌ای به نسبت بزرگ مثلا به اندازه یک سیب گلاب نسبتا بزرگ و رنگ آن در طیف بنفش تیره تا سیاه متغیر است. خوراکی خوشمزه میوه خشک را اغلب افراد و به خصوص کودکان دوست دارند.

آلو شابلون یکی از میوه‌های آبدار است که به دلیل وجود آب زیاد در آن نگهداری سختی دارد. زیرا هرچه رطوبت و آب یک میوه بیشتر باشد، زودتر خراب می‌شود.
به همین دلیل این میوه‌ها را بهتر است در مقدار کم خریداری و بعد از مصرف و تمام شدن آن دوباره خریداری کنید یا اینکه حتما هرکدام را در کاغذ یا روزنامه پیچیده و سعی شود روی هم قرار نگیرند.
علاوه بر این‌ها بهتر است آلو شابلون کنار میوه‌هایی مانند سیب و به و گلابی که باعث رسیده شدن باقی میوه‌ها می‌شوند؛ قرار نگیرد زیرا باعث خرابی این میوه می‌شود.

این میوه بومی اروپا و آسیاست و در مناطق مرطوب بهتر رشد می‌کند و شرایط بهتری برای پرورش آن وجود دارد. البته در مناطق دیگر نیز می‌توان این میوه را کاشت ولی در این مناطق طعم بهتری دارد و از کیفیت بالاتری نیز برخوردار است.
مانند انار که در بسیاری از شهرها کاشته می‌شود اما در شهر ساوه از مرغوبیت بیشتری برخوردار است. زیرا رطوبت و دمایی که شهر ساوه دارد باعث می‌شود این درخت بار بهتر و با کیفیت‌تری بدهد.

آلو شابلون خشک | پارسیا پخش این میوه در مناطقی که گفته شد در فصل تابستان و در مرداد ماه می‌توان برداشت کرد؛ اگر زودتر برداشت کنند باعث می‌شود کال و نرسیده باشد و اگر دیرتر برداشت شود ممکن است به دلیل اینکه زیاد از حد رسیده است له شده باشد و برای مصرف در مهمانی مناسب نباشد و به قیمت ارزان‌تر خریداری شود.

آلو شابلون دارای بتاکارتن است که بسیار برای چشم مناسب است. از طرفی میوه‌هایی که به رنگ قرمز می‌باشند؛ دارای آهن بیشتری نسبت به میوه‌های دیگر هستند. از این میوه نیز می‌توان برای افرادی که گوشت مصرف نمی‌کنند و با کمبود آهن مواجه هستند استفاده شود.

این گیاه برای اولین بار در قرن 19 توسط مهاجرینی که از اروپا و آسیا به آمریکا سفر می‌کردند برده شد و با استقبال عمومی مردم آمریکا مواجه شد از آن پس بود که این میوه نیز در آمریکا در مناطقی که رطوبت مناسب و دمای معتدل داشتند کاشته می‌شد.

به دلیل خواص زیاد این میوه و اینکه نگهداری آن سخت است؛ در گذشته از خشک شده آن نیز استفاده می‌کردند و برای اولین بار مردم آسیای میانه برای استفاده از آن در تمام طول سال و ماندگاری بیشتر این میوه را خشک کرده و به مصرف رساندند. آلو شابلون خشک یکی از میوه‌های خشک پر طرفدار است.
امروزه دسترسی به انواع میوه‌های خشک شده با توجه به پخش عمده میوه خشک و خریدهای اینترنتی نسبت به گذشته آسان‎‌تر شده است.

موارد مصرف آلو شابلون خشک

آلو شابلون خشک را به صورت مخلوط با آجیل می‌توان مصرف کرد، آلو شابلون خشک را به تنهایی هم می‌توان استفاده کرد ولی مصرف آن با آجیل‌های گرم کمی سردی آن را معتدل کرده و می‌تواند به عنوان مصلح کاربرد داشته باشد. آلو شابلون خشک به عنوان طعم دهنده در انواع خورش‌ها، سوپ‌ها و همچنین کیک میوه خشک کاربرد دارد.

آلو شابلون خشک | پارسیا پخش

تأثیرات آلو شابلون خشک بر بدن

به طور کلی خواص بی نظیر میوه خشک برای سلامتی فوق‌العاده است، استفاده از آلو شابلون خشک برای افرادی که بیماری قلبی دارند مفید است زیرا سبب می‌شود چربی‌های اضافه بدن با اکسیژن واکنش بدهند.

آلو شابلون خشک رادیکال‌های آزاد را در بدن آزاد می‌کند و از تجمع آن‌ها جلوگیر می‌کند، رادیکال آزاد اثراتی مخرب بر بدن دارد، مثلا تجمع رادیکال‌های آزاد باعث آسیب به DNA شده و زمینه ساز تشکیل سلول‌های سرطانی است. تجمع رادیکال‌های آزاد باعث ایجاد بیماری‌هایی نظیر آرتریت می‌شود.

آلو شابلون خشک شده فشار خون را متعادل کرده ولی بهتر است در دوز پایین و کم استفاده شود علاوه بر درمان فشار خون بالا سبب می‌شود تا دیابت و بیماری مقاومت به قند را نیز درمان کند. زیرا باعث جذب و هضم سریع غذا می‌شود و قند موجود در غدا را به راحتی و در زمان کم آزاد می‌کند به همین دلیل درمان موثری در کنترل قند می‌تواند باشد.
فروش عمده میوه خشک در اصفهان، انواع میوه‎های خشک همچون آلو شابلون خشک، سیب خشک، به و … را با قیمت مناسبی عرضه می‎کند، از این رو اگر مصرف میوه خشک شما زیاد است، می‎توانید میوه خشک را به صورت عمده از مراکز معتبر تهیه کنید.

خواص آلو خشک بسیار زیاد است، آلو شابلون خشک از بروز یبوست جلوگیری می‌کند که این کار را به دو صورت انجام می‌دهد؛ صورت اول اینکه آلو شابلون خشک به دلیل فیبر بالایی که دارد با باکتری‌های روده بزرگ واکنش داده و طی عملیاتی حجم مدفوع را زیاد کرده و عضلات روده بزرگ را درگیر خود می‌کنند، صورت بعدی اینکه مواد موجود در آلو شابلون خشک باعث تحریک دیواره‌های روده شده و بر اثر انقباض و انبساط موجب خروج سموم و مدفوع می‌شود.

آلو شابلون خشک | پارسیا پخش

گذشته از جلوگیری از بروز یبوست، آلو شابلون خشک شده سبب رشد باکتری‌های مفید در روده می‌شوند و از ایجاد و رشد باکتری‌های مضر جلوگیری می‌کند و باعث می‌شود تا انرژی برای حرکت روده‌ها تأمین شود. خشک شده این میوه پر خاصیت را در هر زمانی و در هر مکانی که نیاز داشتید، می‌توانید از فروشگاه‌های معتبر فروش میوه خشک تهیه کنید. فروشگاه‌های آنلاینی نیز طراحی شده‌اند که کار تهیه هر چیزی را برای ما آسان می‌کنند.

کاربرد طبی آلو شابلون خشک

آلو شابلون در طب اسلامی و ایرانی دارای طبعی سرد بوده و مصرف آن به صورت تازه صفرا بر و سودابر است، تن را بر طرف می‌کند، از خشکی مزاج و یبوست جلوگیری می‌کند.

آلو شابلون خشک شده یکی از مواردی است که بعد از خشک شدن نه تنها تغییر در خواص آن ایجاد نمی شود، بلکه خواص دیگری نیز به آن افزوده می‌شود و هرچه بیشتر بماند خواص آن بیشتر می‌شود. ما می‎توانیم الگوی غذای سالم با مصرف میوه خشک داشته باشیم.

آلو برای افرادی که مفصل‌های صدادار دارند می‌تواند کمک کند تا مفصل‌هایی نرم و بدون درد داشته باشند.
از طرفی در مصرف آلو شابلون بهتر است زیاده روی نشود زیرا طبع آن سرد است و در صورت مصرف زیاد، باعث التهاب و سردی می‌شود. توصیه می‌شود افرادی که طبع سرد دارند این نوع آلو‌ها را مصرف نکنند و اینکه آن را با مصلح آن بخورند و به صورت ناشتا مصرف نکنند.

آلو شابلون خشک | پارسیا پخش

آلو گرمی را از بدن گرفته و برای افرادی که زود عصبانی می‌شوند، می‌تواند خاصیت درمانی داشته باشد زیرا برای فرو نشاندن گرما از بدن و بهبود خلق و خو مناسب است.

طبق روایات برای خشک کردن آلو شابلون اگر زمان بیشتری صرف شود ضرر‌های آن از بین رفته و فواید آن باقی می‌ماند. رعایت کردن یک نکته برای درست کردن آلو شابلون خشک ضروری است، نکته‌ای که مد نظر است کندن پوست آلو و خشک کردن آن است، زیرا پوست آلو نفاخ بوده و دیر هضم است.

آلو شابلون خشک شده یا آلو سیاه خواص بیشتری از آلو سیاه تازه دارد و می‌تواند به عنوان قرص کلسیم استفاده شود. مصرف آلو خشک و تامین کلسیم بدن طی آزمایش‌های مختلف ثابت شده است.
از سویی دیگر استفاده از این آلو برای افرادی که از حجامت می‌ترسند قابل استفاده است زیرا خون را تصفیه می‌کند و سبب بهبود بیماری‌هایی می‌شود که به دلیل غلظت خون به وجود آمده‌اند.
آلو شابلون خشک خواصی دارد که تازه‌ی آلو این خواص را ندارد، مثلا این آلو نقش زیادی در کاهش وزن دارد، فشار خون بالا را درمان کرده و مواد مغذی برای مغز را در اختیارمان قرار می‌دهد. همان‌طور که می‎دانیم، طی تحقیقات مختلف تاثیر فوق‌العاده‎‌ی میوه خشک بر کاهش وزن ثابت شده است.

این میوه در طب چینی نیز کاربرد گسترده‌ای دارد، چینی‌ها از این میوه به عنوان “اکسیر صبحانه” یاد کرده‌اند؛ زیرا مصرف آن بعد از خواب می‌تواند سموم بدن را دفع کند و شادابی را به ما و پوست ما هدیه کند.

در طب نوین هم آلو شابلون دارویی برای مقابله با بی حالی و عدم تمرکز است. زیرا هم منبع غنی آهن است و هم دارای ویتامین C است که جذب آهن را در بدن تسریع می‌کند.
برای خرید آلو ترش خشک اسلایس از فروشگاه پارسیا پسند با شماره‌ی 09133106534 تماس بگیرید.

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *